Stowarzyszenie Esteka
Jeden Procent OPP 1%
Ośrodek Hipoterapii EURATUS
Akcja Lato, obozy, kolonie, warsztaty
Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe
4 LIPCA  br., o godz.  9:00,  rusza półkolonia żeglarsko-turystycznan, nad Jeziorem Tarnobrzeskim, organizowana przez Stowarzyszenie ESTEKA.
Zbliża się rozpoczęcie II turnusu półkoloni konnej - to już w poniedziałek,  4 lipca br.  Zbiórka zgłoszonych uczestników z rodzicami (opiekunami) o godz. 9:00 w Klubie Jeździeckim Kamyk, w Tarnobrzegu, ul. Leśna 3 (os. Mokrzyszów).
Urząd Miasta Tarnobrzega oraz Tarnobrzeska Rada Organizacji Pozarządowych  zaprasza, 5 czarwca 2016 r., podczas Dni Tarnobrzega, na otwarcie II  STREFY  NGO. Spotkanie organizacyjno-informacyjne odbędzie się  20 maja 2016 r.( piątek) o godz.  17:00 , w budynku Urzędu Miasta, ul. Kościuszki 32, sala  konferencyjna (p. 201)
     O tym, że jest w orkiestrach dętych wielka siła, nikogo nie trzeba przekonywać. W majowe, niedzielne popołudnie w Tarnobrzegu królować będą trąbki, puzony, waltornie. To znakomita okazja, by nie tylko posłuchać i popatrzeć na widowiskowe występy orkiestr dętych, ale także na wspaniałe synchronizacje taneczne w wykonaniu towarzyszącym im grupom mażoretek i tancerzy.
Przez pół roku będziemy gościć w Estece wolontariuszy EVS (Wolontariatu Europejskiego), którzy będą pomagać naszej organizacji  w działaniach na rzecz dzieci, młodzieży, wolontariatu i lokalnej społeczności.  Pobyt wolontariuszy jest możliwy dzięki uzyskanej przez nas Akredytacji Agencji Narodowej Programu Erasmus+ uprawniającej nas do goszczenia, wusyłania i koordynowania wolontariuszy z Unii Europejskiej i krajów partnerskich Programu Erasmus+. Obecnie szkolimy się, planujemy cele edukacyjne w procesie uczenia się opartym o Youthpass, strefy komfortu i wyzwań, kompetencje edukacyjne EU, spotykamy się z wolontariuszani stowarzyszenia i opracowujemy plan działań.
Stowarzyszenie Esteka będzie gościć 2 wolontariuszy z Turcji - Gulhatun i Burak uczestniczących w Wolontariacie Europejskim w ramach projektu Głos Młodzieży EVS (European Volontary Service) odbywającego się w Polsce (Tarnobrzeg) przez 6 miesięcy począwszy od 1.04.2016. Projekt będzie realizowany w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Renaissance Institute z Turcji w ramach Programu Erasmus +. Przeprowadzenie projektu Wolontariatu Europejskiego jest możliwe dzięki otrzymanej przez stowarzyszenie Esteka Akredytacji EVS wydanej przez Narodową Agencję Programu Erasmus + działającej w ramach Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Polsce.
Szanowne dzieci, uczestnicy i uczestniczki Parady Mikołajów 2015!
To już 12 lat,:)) Jak co roku zapraszamy dzieci do zabawy podczas Parady Mikołajów. Milusińscy dostaną słodki upominek od Mikołaja w zamian za przybraną samodzielnie lub z najbliższymi styropianową bombkę. Czyste bombki są do nabycia w szkołach i przedszkolach. Szczegółowy program na plakacie i stronie Facebook stowarzyszenia. Do zobaczenia w niedzielę,:)) Mikołaje                    
Seniorzy - uczestnicy 2 grup językowych projektu Wojewody Podkarpackiego - szlifowali umiejętność posługiwania się językiem angielskim z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, tablicy interaktywnej oraz zadań on-line na Platformie e-learningowej.
Grupa seniorów spotkała się w ramach Kawiarenek Seniora w projekcie Aktywny Senior aby wysłuchać wykładu o profilaktyce zdrowia oraz porozmawiać o zdrowiu, jak o nie dbac i wspierać. Aktywności projektowe odbywają sie przy współfinansowaniu Wojewody Podkarpackiego.  
W dniu 11 listopada za Zamkiem Dzikowskim w Tarnobrzegu odbyła się plenerowa inscenizacja patriotyczna  upamiętniająca moment odzyskania niepodległości naszej ojczyzny w 1918 roku. Więcej informacji i relacji foto i video można obejrzeć na profilu Facebook stowarzyszenia. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Komendę Hufca ZHP Tarnobrzeg i stowarzyszenie przy współfinansowaniu Urzędu MIasta Tarnobrzega.
V-ty Rajd Konny Jezioro Tarnobrzeskie odbył się na terenach nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Pomimo pochmurnej pogody i porywów wiatru uczestnicy wykazali się ogromnym zapałem i doskonałymi umiejętnościami sztuki jeżdzieckiej.
Członkowie stowarzyszenia Esteka wzięli udział w ujęciach kręconego filmu promującego uroki Tarnobrzega. Kadry do filmu kręcono na terenie Parku przy zamku Dzikowskim. Konni w mundurach kawaleryjskich żołnierzy 14 Pułku Ułanów Jazłowiekich...
Stowarzyszenie ESTEKA od kilku lat realizuje projekt związany z nauką jazdy konnej dla najmłodszych mieszkańców Tarnobrzega. W bieżącym roku w ramach otwartego konkursu ofert z Urzędu Miasta Tarnobrzega pozyskaliśmy dofinansowanie na realizację zadania publicznego ZAJĘCIA KONNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY.
Konsekwencją realizacji, zakończonego w grudniu 201 4 roku, projektu  AKTYWNY SENIOR realizowanego w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywizacji Społecznej Osób Starszych, jest powstanie KLUBU SENIORA przy Stowarzyszeniu ESTEKA  w  Tarnobrzegu. 24. stycznia 2015 r. (sobota) odbyło się spotkanie organizacyjne seniorów KLUBU.

<< Poprzednia 1 2 3 4 na 4 Następna >>

Przekaż swój 1% ESTECE

Darmowy Program PIT
Darmowy PIT online wypełniamy z PITax.pl Łatwe podatki

newsletter

newsletter

Facebook

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]